RSS
wtorek, 25 października 2016
Skansen w Lublinie- uzupełnienie zdjęć

20:51, dsmiatek
Link Dodaj komentarz »
Babski weekend

Znowu nam się trafił weekend w babskim gronie- tym razem właściwie tylko dwuosobowym- Trusi i moim. P. przed Wielką Imprezą w swoim miejscu pracy tamże spędził kolejny weekend. Tydzień poprzedni też właściwie we dwójkę przeżywałyśmy, bo P. służbowo bawił w Szanghaju!

A wracając do weekendu- mieliśmy ze znajomymi jechać w góry- ale najpierw wykruszył się P., potem zrezygnowała druga rodzina z powodu operacji oczu głowy rodziny, na koniec rochorowała się latorośl kolejnych znajomych i z gór nic nie wyszło. 
Ale przecież w mieście w słoneczny jesienny weekend też można fajnie spędzić czas:-)

Omlet z malinami na śniadanko:

Rowerami do kina na Osobliwy Dom Pani Peregrine:

Jeszcze małe co nieco na pokrzepienie:-)

W niedzielę w drodze do kapucynów na dziedzińcu Europeum:

Litery na Rynku:

Warsztaty w Muzeum Archeologicznym- tym razem Trusia wylądowała znowu w starożytnym Egipcie i uczyła się hieroglifów. Doskonale się to wpisała w jej ostatnią lekturę, czyli Kroniki Rodu Kane.

"A wieczorem, a wieczorem, strasznym staję się potworem"- czy jakoś tak;-)

Zafundowałyśmy sobie maseczki:-)

20:47, dsmiatek
Link Dodaj komentarz »
piątek, 21 października 2016
Uczeń z klasą

Miałam o tym nie pisać, ale ponieważ temat nurtuje mnie od ponad roku, to jednak się wywnętrzę. Otóż w szkole Truśki nieopodal wejścia wisi czarna tablica, ma której co miesiąc pojawiają się imiona i nazwiska tzw "uczniów z klasą". Przez dwa pierwsze lata Truśkowej edukacji byłam przekonana, że są to dawniejsi wzorowi uczniowie, ci  najbardziej pilni, najlepiej się uczący, najgrzeczniejsi. Tym bardziej, że z klasy Trusi owym uczniem zawsze była ta sama dziewczynka- o przymiotach jak wyżej, do tego chorobliwie ambitna, cierpiąca z powodu małego minusika przy piątce itp. W trzeciej klasie zaczęły się pojawiać inne nazwiska, czasem dość zaskakujące i okazało się, że "ucznia z klasą" wybierają same dzieci, według sobie tylko znanych kryteriów. Truś tego zaszczytnego tytułu nigdy dotąd nie dostąpił i tu właśnie dochodzimy do punktu, który mnie nurtuje. Otóż zastanawiam się, dlaczego. Oczywiście jako matka najpiękniejszej, najfajniejszej, najmilszej itp Dziewczynki uważam, że tytuł "ucznia z klasą" Trusia powinna zdobywać co miesiąc;-) Ale żarty na bok, jasne, że tak nie uważam. Tym niemniej myślę sobie, obserwując Truśkę i jej koleżanki oraz rozmawiając o Trusi z klasowymi rodzicami i nauczycielami, że ostatecznie mogłaby kiedyś na ucznia z klasą zasłużyć. Z tego co wiem, zawsze dzieli się smakołykami, jeśli jakieś dostaje do szkoły, pożycza chętnie swoje przybory, jak ma pieniądze, to   funduje za nie w szkolnym sklepiku małe co nieco innym dzieciom. Jest empatyczna, raczej spokojna, ale potrafi się też wygłupiać, nie zadziera nosa, uczy się dobrze, ale kujonem nie jest, po lekcjach spotyka się z dziećmi z klasy, łatwo nawiązuje kontakty. Więc o co chodzi z tym uczniem z klasą??? Jak podpytywałam Trusię, to okazało się, że w głosowaniu padają na nią co najwyżej dwa głosy (nota bene przewlekła uczennica z klasą z klasy pierwszej i drugiej zdobywa zwykle jeden głos- własny!- Truś na siebie nie głosuje).

A może to wcale nie jest dobry pomysł, żeby klasa co miesiąc typowała wybrańca na tablicę....

11:11, dsmiatek
Link Komentarze (8) »
czwartek, 20 października 2016
Jeszcze W Drzewach, chociaż tak naprawdę to w lubelskim skansenie

W niedzielę pogoda się poprawiła, przestało mżyć, więc zdecydowaliśmy się na dłuższą wycieczkę- tym razem do lubelskiego skansenu. Skanseny lubimy, co widać na blogu, więc zwiedzamy je, gdy jakiś na naszej trasie się napatoczy. Lubelskiego skansenu jeszcze w swojej kolekcji nie mieliśmy- od 9 października i on do niej dołączył;-)
Fajne miejsce taki skansen jesienią- urokliwe, trochę sentymentalne.
A teraz- niech mówią zdjęcia:

Dużo zdjęć? dużo, a i tak jeszcze kilka się nie zmieściło-czekam na miejsce w zasobach do poniedziałku.

 

19:20, dsmiatek
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 18 października 2016
Jeszcze W Drzewach

18:46, dsmiatek
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 17 października 2016
Drzewa jesienią 2016- odsłona druga

Kiepsko mi idzie z wyjazdowymi relacjami, ale po części odpowiada za to czekanie na wolne miejsce na kolejne zdjęcia. Tym razem też się nie udało zapakować wszystkich:-( Ale na część drugą powinno wystarczyć.

Zatem kolejna porcja zdjęć dokumentująca to, co robiliśmy W Drzewach w jesienny październikowy weekend. Pogoda tym razem dopisała nam średnio. Ale nic to- plan zakładał głównie labę, z ewentualnym wyjściem gdzieś na powietrze- w zależności od stopnia kapania z nieba na krótszy lub dłuższy spacer.

Dotarłyśmy na miejsce późnym wieczorem w piątek. Czekał na nas pyszny blok czekoladowy autorstwa Małgosi i cieplutka sauna. Truśka, która w czasie drogi starała się mnie wspierać, ale pomalutku zapadała już w drzemkę, ożywiła się na myśl o wygrzaniu w saunie- zatem wskoczyłyśmy do środka na pół godzinki, a potem zakopałyśmy się w pachnącej pościeli i do momentu aż zmorzył nas sen wpatrywałyśmy się w noc za oknami.

W sobotę rano mżyło, poza tym oczekiwałyśmy z Trusią na przyjazd P. Spędziłyśmy poranek na przyjemnym wylegiwaniu się w łóżku- czytanie w łóżku lubię najbardziej, zwykle jest na nie czas tylko wieczorem, a tu luksus niebywały- można było zagłębić się w lekturze od rana:-)

Śniadanko w wiklinowym koszu podano nam prawie do łóżka;-)

Potem Truś wskoczył do sauny, a ja kurowałam migrenę- wydarzenia dnia poprzedniego niestety musiały się skończyć bólem głowy:-( Ponieważ jednak ból odpuścił, to zagrałyśmy w scrabble. Truśce udała się rzecz rzadka- nie dość, że ułożyła słowo ze wszystkich posiadanych 7 liter, to jeszcze załapała się nim dwa razy na potrójną premię słowną! I tą jedną "bolączką" wygrała w cuglach!

Jak dojechał P. wybraliśmy się na obiad- tradycyjnie  do Patataja. Stawiał ten, kto się spóźnił;-)

W Patataju jesiennie- dynie przed wejściem, zupa dyniowa w talerzu

Był jeszcze popołudniowy spacer wąwozem do Parku Zdrojowego i powrót już po ciemku - także wąwozem. Dla miastowej Trusi takie wędrowanie po ciemku to rzecz nie tylko niezwykła, ale i trochę straszna.

Wieczorem kilka chwil napawania się ciszą na tarasie na dachu Tui, wsłuchiwania w spadające krople i inne odgłosy nocy. Nie mogłam sobie odmówić zapalenia świeczek w latarence, która stała na tarasowym stoliczku- chociaż chłód nie pozwolił na dłuższe romantyczne tarasowe posiaduchy przy blasku świec.

CDN

 

19:02, dsmiatek
Link Dodaj komentarz »
Babski weekend

P., zgodnie z zapowiedzią, weekend zmuszony był spędzić w pracy. Zaś my w babskim towarzystwie odwiedziłyśmy dwa muzea.

W słoneczną sobotę powędrowałyśmy piechotą do Cricoteki. Po drodze, idąc przez tereny starych ogródków działkowych, znalazłyśmy przepyszne winogrona o lekko poziomkowym i kwiatowym posmaku.

W Cricotece Trusia i Mila brały udział w warsztatach, na których grały na czym popadnie (Trajkot, granie, improwizowanie), a  my piłyśmy kawę w kawiarence z widokiem na Wisłę, zaś potem już razem zwiedziłyśmy aktualną wystawę. Dziewczyny nie mogły sobie odmówić wypróbowania oryginalnych siedzisk (Mila po raz pierwszy, Trusia- kolejny;-))- i wcale im się nie dziwię.

Wieczorem czytały z Marysią o przygodach Tonji z Grimeldalen

i dopieszczały Herę

Deszczowa niedziela też minęła fajnie, chociaż zdecydowanie za szybko. A w ramach ukulturniających rozrywek odwiedziłyśmy Manghę.

I tyle- szybko minęło. Truśka osowiała, że jej ukochana Przyjaciółka już wróciła do Warszawy.
One obie tak się kochają i dobrze rozumieją, że nawet ubrania dobierają podobne jak są razem:-)

11:33, dsmiatek
Link Dodaj komentarz »
piątek, 14 października 2016
Jeśli dziś 14.10. to znaczy, że mamy urodziny!

Taka myśl mnie właśnie oświeciła, że równo 9 lat temu Gertrusia zaistniała w sieci. I wciąż trwa, o dziwo... Cóż, nie przypuszczałam, że wytrwamy aż tyle.

Dobrze, że wciąż jest czym się dzielić ze światem:-)

13:28, dsmiatek
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 10 października 2016
Drzewa jesienią 2016- krótka zajawka

O trudnościach i kłodach rzucanych pod nasze nogi przez mężowskiego pracodawcę dużo nie napiszę. W każdym razie W Drzewa przybyłyśmy z Trusią same w piątkowy późny wieczór, P. dojechał w sobotę po południu. Na resztę spuszczę zasłonę milczenia...

Plan pobytu został wykonany w 100 procentach- wyspałyśmy się, zrelaksowałyśmy w saunie, poczytałyśmy, pograłyśmy w scrabble (o Truśkowym scrablowym sukcesie jeszcze będzie), posłuchałyśmy kropli deszczu kapiących z liści, pospacerowałyśmy, pozbierałyśmy nałęczowskie kasztany... Na filmy i kolorowanki nie starczyło już czasu, ale nie szkodzi, będą następne Drzewa- już za mniej niż rok:-)

Truśka prawie zamieszkała w saunie- siedziała w niej nawet, gdy sauna się nie grzała. Właściwie ją rozumiem- pogoda była bardzo jesienna, a w saunie zawsze utrzymywało się przyjemne ciepełko. Fajnie było się tam umościć z herbatą, ciastem i miseczką owoców po popołudniowym spacerze w wilgotnym i chłodnym parku.

CDN oczywiście:-)

22:00, dsmiatek
Link Komentarze (2) »
czwartek, 06 października 2016
Czas na Drzewa:-)

Życie pędzi tak szybko, że ani się nie obejrzeliśmy, a już mamy październik. A jak październik, to jedziemy W Drzewa. Wszystkim nam bardzo potrzebna jest chwila oddechu i wyciszenia. W tygodniu już od rana pośpiech i nerwy- pobudka o szóstej (od jakiegoś czasu nie mogę uwierzyć, że to już godzina wstawania- przecież słońce jeszcze się nie zapaliło!), szybki spacer z Herą, po drodze jeszcze kupuję pieczywo na śniadanie (dzięki Herze i szczęśliwemu osiedleniu się na parterze naszego bloku sklepu ze smacznym pieczywem, nie musimy już się martwić, że z powodu jego braku rano umrzemy z głodu;-)). Śniadanie jeszcze jemy we względnym spokoju, ale potem zaczyna się  wyścig z czasem. Potem praca- zarówno u mnie, jak i u P. ostatnio atmosfera w pracy się popsuła, a i do zrobienia jest coraz więcej :-( Później kolejna praca i szybko do domu, do Truśki, która dorosła już na tyle, że czeka na mnie sama i nie musimy angażować Pasi (tzn Pasia wciąż jest z nami, nie wyobrażam sobie życia bez niej, ale już nie czeka z Trusią aż wrócę do domu). Jak się uda, to jeszcze wpadam na krótki trening do Fit Curves. Potem obowiązki domowe, od czasu do czasu Luliś, koniecznie chwila na spokojną rozmowę z Trusią, Hercia też domaga się uwagi, Trusiowe zajęcia dodatkowe, bywa, że moja "praca chałupnicza"- i już wieczór i znowu wyścig z czasem, żeby nie położyć się zbyt późno, bo sen to rzecz bardzo cenna. Kolejnego dnia jest podobnie, i następnego znów podobnie, aż dochodzimy do weekendu, z którym bywa różnie- bywa, że w sobotę lub niedzielę muszę iść na dyżur i na leniuchowanie nie mam czasu.

Zatem jedziemy jutro W Drzewa, do naszych ukochanych Fraszków, żeby się zdystansować do codzienności i naładować akumulatory. i nawet się cieszę, że prognozy takie sobie- będziemy piecuszyć w Tui, grzać się saunie (tym razem mamy ją na wyposażeniu domku na wyłączność:-)), grać w planszówki, czytać i ewentualnie oglądać filmy na kompie. I słuchać wiatru szumiącego w drzewach i deszczu stukającego w dach i okna. A jeżeli słoneczko jednak nas zaszczyci i wyjrzy zza chmur, to pojedziemy może do skansenu w Lublinie (podobno ładny) albo posiedzimy owinięciu w kocyki na tarasie na dachu. Może wyskoczymy na trochę na basen i do białej glinki...

Będzie fajnie- dwa dni bez spinki, pośpiechu i stresu. Tylko dojechać trzeba...
Ale w nagrodę za cztery godziny w aucie będzie na nas czekać pachnąca cieplutka sauna- Małgosia obiecała nagrzać na nasz przyjazd. I świeżutkie ciasteczko na kolację- mniam:-)

Update
Sytuacja się ,komplikuje. gdy wczoraj o 21-szej wróciłam do domu, dowiedziałam się, że mój mąż dostał polecenie od swojej zwierzchniczki, żeby w trzy kolejne weekendy stawiać się w pracy. Na razie odmówił, przynajmniej jeśli chodzi o weekend najbliższy, ale ja prawie dostałam zawału- po usłyszeniu tej rewelacji cała krew odpłynęła mi do stóp, zakręciło mi się w głowie i do momentu zaśnięcia czułam ucisk za mostkiem i trudno mi było oddychać.
Nic dziwnego, że przynajmniej co drugą noc śni mi się jakiś spieprzony urlop...
Tylko, że weekend to nie jest urlop, a sytuacja w zakładzie P. nie wymaga jego obecności w miejscu pracy w dni, które są od niej wolne.

18:24, dsmiatek
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 158